Úspěchy dětí očima maminek

Úspěchy Vašíka jeden rok po absolvování semináře pro rodiče - znaková řeč pro batolata

"Chceme Vám poděkovat za seminář o znakování, na kterém jsme s manželkou byli, když Vašíkovi bylo cca 8 měsíců. Perfektně nás to nasměrovalo, věnovali jsme se znakování a povedlo se nám s Vašíkem znakovat cca o měsíc později. Už ukazuje (nebo říká) okolo 70-80 znaků, což je úžasné. Myslíme si, že ho to velmi nastartovalo a přidalo nám to mnoho klidu a vzájemného porozumění.

Jeden z prvních znaků bylo světlo, které nám pak dokola neustále ukazoval jak doma tak venku a byla z toho cítit velká radost, že je schopen něco říct a ukázat. Nyní nám na nový znak stačí vetšinou 1 den, a buď ten samý den, nebo další již znak ukazuje. Je to až neskutečné a úžasné."

Martin, Věra a Vašík, 1 rok 8 měsíců

 

Úspěchy Anežky dva a půl měsíce po absolvování semináře pro rodiče - znaková řeč pro batolata

Dne 6.6. 2015 jsme se s manželem zúčastnili v Litomyšli semináře znakování s batolaty s lektorkou Ivou Sedláčkovou. Na semináři vládla přátelská atmosféra. Naší Anežce bude rok a zkoušíme první znaky. Zatím nás pozoruje a oplácí nám to úsměvem nebo svými ne zcela konkrétními znaky. Seminář doporučujeme všem, kdo zatím váhá s účastí. Děkujeme Vám za seminář.

Ilona, Pepa a Anežka, 12 měsíců

 

Úspěchy Nikolky měsíc a půl po absolvování semináře pro rodiče - znaková řeč pro batolata

Od absolvování semináře znakování do Niky hustím pár znaků a konečně odezva. Nevěděla jsem, jak dlouho to bude trvat a jestli se vůbec chytne. Teda kromě pá pá a paci paci, to umí tak týden, dnes ukázala "žábu" a "ještě" :-). Asi ještě nechápe moc význam slova ještě, ale když to u jídla říkám, tak to ukazuje. Máme znak i pro "hodiny", na které všude kouká a to také ukazuje, ale vypadá to spíš jako pá pá. Jsou to zatím motoricky méně náročné znaky. K "ptáčkovi" a "pití", se kterými jsem začínala, se dostane asi mnohem později, ale vidím, že to půjde. Dnes vyplázla jazyk i v ordinaci na paní doktorku, když jsem se zmínila, že umí ukázat žábu. Snad j i to nepřestane bavit, protože mě to baví docela dost :-). Díky za seminář a motivaci!

Kromě všech pozitiv znakování, o kterých jste v semináři mluvila, vidím přínos i v tom, že se s Niky lépe zabavíme. Protože prostě máme doma živé dítě, které si zatím moc nedokáže samo hrát, tak čas doma i lépe utíká, když se spolu něco učíme. Je pořád jak pytel blech, ale když ji něco zaujme, tak se dokáže zklidnit. S kamarádkou, se kterou jsme byly na semináři, se těšíme, až naše holky budou znakovat a třeba se mezi  sebou tímto způsobem domluví.:-)

Martina a dcera Nikolka, 10 měsíců